Hem

HÖGSKOLEMÄKLARNA ÄR EN EKONOMISK FÖRENING VARS SYFTE ÄR ATT FRÄMJA SINA FÖRENINGSMEDLEMMARS INTRESSEN SOM FASTIGHETSMÄKLARSTUDENTER PÅ HÖGSKOLAN I GÄVLE.

HÖGESKOLEMÄKLARNA

Högskolemäklarna i Gävle är en fackligt, politiskt och religiöst obunden ekonomisk förening med ändamål att främja sina medlemmars intressen. Detta genom att bl.a. arrangera företagsträffar, evenemang samt en arbetsmarknad-och rekryteringsmässa. Föreningens löpande verksamhet sköts av en styrelse bestående av engagerade mäklarstudenter. Medlemskap i föreningen kan sökas av den som studerar vid fastighetsmäklarprogrammet i Gävle.

FÖRETAGSPRESENTATIONER

Högskolan i Gävle är den utbildningsorganisation i landet som har längst erfarenhet av fastighetsmäklarutbildning. Vidare är skolan känd för att erbjuda sina mäklarstudenter de bästa karriärmöjligheterna under studietiden. Varje hösttermin bjuder Högskolemäklarna in ett tjugotal företag till att föreläsa och nätverka med er studenter. Vill du lyckas i ditt framtida yrke och få chans till ambassadörskap, praktik och jobb? Anmäl dig till företagspresentationerna!

PSST.... DU MISSAR VÄL INTE ATT LÄSA VÅRA NYHETER? TRYCK PÅ KNAPPEN NEDAN FÖR ATT FÅ KOLL PÅ SENASTE NYTT!

MÄKLARDAGEN

Varje år samlas fastighetsmäklare, franchisetagare och rekryteringschefer från de största fastighetsmäklarföretagen på Högskolan i Gävle för att delta på arbetsmarknadsmässan Mäklardagen. På agendan för dagen står bl.a. speedrekrytering, inspirationsföreläsningar och tävlingar. Till kvällen bjuder Högskolemäklarna in till bankettmiddag på Gasklockorna med liveband, trollkarl och god stämning. Välkommen till branschens största rekryteringsdag!

GARDEN PARTY

Enligt traditionen bjuder Högskolemäklarna in till vårens stora fest, Garden Party, i samarbete med studentföreningen Gavlecon. Dagen börjar med förmingel i Westergrenskas trädgård innan den fortsätter med middag, musik och andra trevligheter på Söderhielmska. Ta tillfället i akt till att klä upp dig fint och umgås med dina studievänner en sista gång innan sommaren! Biljetterna säljs enbart till fullvärdiga Gavleconmedlemmar och medlemmar i Högskolemäklarna.

VILL DU SOM STUDENT KOMMA I KONTAKT MED ETT FASTIGEHTSMÄKLARFÖRETAG? VI HAR KONTAKTERNA!

Emma Andersson H.

Ordförande
+46 70 853 08 90 emma@hogskolemaklarna.se

Benjamin Heco

Marknadsföringsansvarig
+46 76 715 46 66 benjamin@hogskolemaklarna.se

Alexander Rohlin

Företagsansvarig
+46 70 795 97 24 alexander@hogskolemaklarna.se

Cornelia Widmark

Evenemangsansvarig
cornelia@hogskolemaklarna.se +46 70 533 28 48

Michaela A. Lopez

Ekonomiansvarig
+46 76 921 07 02 michaela@hogskolemaklarna.se

Hanna Malnacs

Vice ordförande
+46 73 400 40 58 hannam@hogskolemaklarna.se

Carl Lekselius

Vice marknadsföringsansvarig
+46 70 490 59 45 carl@hogskolemaklarna.se

Nicklas Kling

Vice företagsansvarig
+46 76 101 85 08 nicklas@hogskolemaklarna.se

Anna Sjögren

Vice evenemangsansvarig
anna@hogskolemaklarna.se +46 70 142 22 85

Hanna Wiklund

Vice ekonomiansvarig
+46 70 447 48 60 hannaw@hogskolemaklarna.se
FINNS DET NÅGOT DU SOM STUDENT ELLER FÖRETAGARE FUNDERAR ÖVER? KLICKA IN PÅ KNAPPEN NEDAN